Aidem Pot Records & Secret Service (1993-2014)

Plaadifirmat Aidem Pot Records, hilisema turundusagentuuri nimega Secret Service), võib pidada Eesti Messide (asutatud 2014. aastal) eelkäijaks, seepärast majutubki Aidem Pot / Secret Service veebileht Eesti Messide juures.

Ajalugu

Plaadifirma Aidem Pot Records sündis praktilisest vajadusest 1993. aastal, kui muusikaärimees Sven Aabreldaal soovis välja anda Mihkel Raua ansambli Mr. Lawrence raadiosinglit "Annabel" (tol ajal oli tegemist nn isekirjutatud ja paljundatud CD-plaadiga kõikidele raadiojaamadele, millele esikaaneks oli printerist väljatrükitud infoleht). Aidem Poti nimi saadi kõrvaltoas (Pirita TOP hotellis, tol ajal Raimo Kägu juhitud ja promotud populaarseim äripindade ja eriti tolleaegsete "startupide" asukoht Tallinnas) tegutsenud reklaamifirmalt Top Media, kelle nimi pöörati lihtsalt tagurpidi. Nii nagu Top Media logo, oli ka Aidem Poti graafilise sümboolika autoriks Kristjan Jagomägi (DF, Design Factory), kelle büroo lõi 1999. aastal ka kuulsad Grillfesti kokad, kes marsivad grillilippu uhkelt kõrgel hoides tänapäevani. Aidem Pot muusikaäri know-how tuli osaliselt Soomest, sealse tuntud plaadifirma Reel Art omanikult Pasi Ervilt, kelle hästisisustatud Helsinki stuudios salvestas Aidem Pot tunnusmuusikad laevafirmadele Estonian New Line, Linda Line ja Tallink ning olulise osa ansambli 2 Quick Start 1995. aastal ilmunud CD plaadi "Olen loobuda sust proovinud" materjalist.  Kõik edasine on kuulsusrikas Eesti popmuusika ajalugu, mille õitseaegadel salvestati ja anti välja alguses helikassettidena ja hiljem ka CD-plaatidena palju head Eesti muusikat, toodeti arvukalt muusikavideosid ja korraldati kontserttuure ja estraadikavasid. Aastal 2001 saadeti Aidem Poti nimi ehk kaubamärk Estonia Talveaiast pidulikult manalateele ja tegevust alustas turundusagentuur Secret Service, Suurejoonelise ja kurva, kuid samas ka rõõmsa ja piduliku sündmuse pildigaleriid saab vaadata siit (klikka). Secret Service tegutses projektijuhtimise ja sündmuste korraldamisega üritusturunduse valdkonnas edukalt kuni 2014. aastani, mil asutati Eesti Messid. 

AJAJOON

1993 - Koostöös Soome plaadifirmaga Reel Art sündis Secret Service eelkäija - plaadifirma ja kontsertorganisatsioon Aidem Pot. 
1995 - Ilmus CD plaadi ja kassetina (parema kvaliteedi tagamiseks valmistati Soomes Fe lindile(!) ja eristumiseks valgesse platsikkorpusesse, mis võrreldes tolle aja Tallinna Helikassetitehase toodanguga oli eriline ja kvaliteetne) Aidem Pot Records esimene "omatoodang" – ansambel 2 Quick Start legendaarne album “Olen loobuda sust proovinud” ja toimus esimene ülimenukaks osutunud suvetuur “Suvest Suveni”, mis hiljem kandis ka nime “Parimatest Parimad”.
1996 - Ilmus esimene plaat populaarsest sarjast “Kutse tantsule”. Aastatel 1996-2001 ilmus selles sarjas 15 plaati, artistideks Eesti estraadi- ja poppmuusikute paremik, nende seas Raivo Tafenau & Tiit Kalluste, Mati Nuude. Vello Orumets, Tarmo Pihlap, Heli Lääts, Voldemar Kuslap, Anne Veski & Marju Länik, Mait Maltis, Erich Krieger, Tõnu Aare & Apelsin, Karavan ja Laine.
1998 - Auris Rätsep (Aidem Pot) ja Ivar Männik (Raadio 2) asutavad poppmuusika aastaauhinnagaala Kuldne Plaat. Auris Rätsep (Aidem Pot) ja Peep Veedla (siis veel vabakutseline kassetimüüja) asutavad muusikatoodete hulgimüügiettevõtte Topten.
1999 - Loodi kaubamärgid Speedest ja Grillfest. Esimene rahvalik kiirendusvõistlus Speedest toimus 1999. aasta jaanipäeval Haapsalus, Kiltsi Lennuväljal ja samal ajal korraldati Paralepa rannas ka esimene toidufestival Grillfest Estonia, mida külastas 25 000 inimest (pilet oli 25 Eesti krooni ja festivali maskott Sämmi näopildiga helikassett anti pealekauba).
2000 - Aidem Pot ja Arnika Ilutuestiku Keskus korraldavad Harjumaal Jõelähtme vallas Jägala joal rahvusvahelise ilutulestiku meistrivõistluse “Suur Pauk”, mis osutus ülimalt populaarseks.
2001 - Aidem Pot müüs muusikalao ja plaadifirma tegevuse ettevõttele Topten. Aidem Poti kontsertkorraldus ja sündmusturundusteenused  jätkasid uue nimega Secret Service, lisandusid telesaadete tootmine, veebilahenduste pakkumine, konsultatsiooni ja projektijuhtimise teenused.
2005 - Secret Service müüb Speedesti kaubamärgi ja kontseptsiooni Mootorispordi Arendamise Keskus MTÜ-le. Luuakse Tallinna Lauluväljakul kooliaasta alguses toimub traditsiooniline suurkontsert Tele2 Go Live, mida aastatel 2005-2009 külastas igal aastal 20 000 noort muusikasõpra.
2006 - Sõlmitakse tähtajaline koostööleping Venus Clubi maineparanduseks ja luuakse koolinoortele oma suur ja glamuurne iluvõistlus Eesti Koolimiss.
2007 - Senitoimunud rahvalikust "piletiga kommertspeost" Grillfest arendatakse mittetulunduslik “uue põlvkonna” Hea Toidu Festival – Grillfest, toimumiskohaga Türi rand ja lauluväljak.
2012 - Tasuta sissepääsuga toidukultuurifestival Hea Toidu Festival – Grillfest toimub esimest korda Pärnus vastrenoveeritud Vallikääru aasal ja kogub 50 000 tänulikku külastajat.
2014 - Asutatakse Eesti Messid / Estonian Fairs, mis kaasab messiportfelli nii Eestis kui nüüdseks ka juba piiri taga endale ja kogu Eestile au ja kuulsust toonud Grillfesti. Secret Service OÜ muudab nime ja ettevõte müüakse. Secret Service kaubamärgi/tegevusnimena jääb riiulile alles arhiveerimaks tehtud tegusid ja oma aega ootama...

VIDEOD, TV JA MUUSIKA

Secret Service Youtube kanalis (klikka): Nancy, 2 Quick Start, Mike Emelai, Singer Vinger, Cool D, Maarja-Liis, Best B4, Tarmo Pihlap, Mati Nuude, Vello Orumets, Camille, Justament, Maie Parrik, Propeller, Kuldne Plaat, Eesti Koolimiss, Go Live, Miss Eesti Tiss, Türi lühifilmid, uudised ja telesaated...

FOTOGALERIID

Vaatamiseks klikka lingil, fotode ja/või nende originaalide saamiseks ja kasutamiseks pöörduge: info@eestimessid.ee 

Aidem Pot ja Secret Service fotoajalugu (1993-2014)

Aidem Poti matused ja Secret Service asutamine.
2001. aastal Estonia Talveaias toimunud kurb, aga samas ka erakordselt meeleolukas pidustus.

Eesti popmuusika aastaauhind Kuldne Plaat. Raadio 2 muusikajuhi Ivar Männiku ja plaadifirma Aidem Pot poolt 1998. aastal asutatud ja (müügi)numbritel põhinev auhinnagala, mis esimesel toimumisaastal sai alguse ETV (hilisem ERR) telestuudios ja on hiljem toimunud erinevais paigus kuni tänaseni. Kolmandal toimumisaastal (2000), mil gala korraldamine usaldati Aarne Valmisele, asutas viimane oma auhinnagala Eesti Muusikaauhinnad eesmärgiga Kuldse Plaadi väljaandmine lõpetada, misjärel kulus Kuldse Plaadi traditsiooni taastamisele kaks aastat. Kuldse Plaadi korraldajad pakkusid hiljem koostööd eesmärgiga ühendada müügi- ja muude numbrite alusel antav gala Valmise kureeritud žüriigalaga suureks tervikuks, kuid see koostööproov lõppes võimalike partnerite poolt taaskord kaaperdamise katsega ja nii toimub Kuldne Plaat Eesti vanima muusikaauhinnana edukalt tänapäevani.

Kiirendusvõistlus Speedest. "Kiire Auto" nime all 1997. aastal autoentusiast Rafael Milermani poolt algatatud ja ühel korral toimunud võistlus sai uue nime ja hingamise 1999. aastal, mil Grillfesti korraldajad otsustasid luua esimest korda toimuvale Grillfestile otse külje alla Haapsalu lennuväljale suurejoonelise kiirendusvõistluse. Kahjuks selgus, et kiirendajad ja grillijad on eri rahvas ja Speedestist polnud Grillfestile publikulisa osas abi ja järgnevatel aastatel toimus ja arenes Speedest omasoodu.

Suurkontsert Tele2 Go Live (Ultra Go Live). Tele 2 juhi Üllar Jaaksoo tiimiga koostöös loodud suurejooneline kontsert-turundussündmus, mida korraldati Tallinna Lauluväljakul igal aastal koolialguse puhul, kus esinesid aasta suurimad Eesti staarid ja mida külastas igal aastal vähemalt 20000 muusikasõpra. Kontserdist valmis DVD plaat ja suur telesaade, mida toodeti Rootsist tellitud spetsiaalse "Eurovisioni" telebussi ja meeskonnaga. Eesti popmuusika aegade suurim kontsertformaat Go Live hääbus kuulsusetult tavalise säästu-kontserttuurina, mida korraldasid koostöös Tele 2 uued juhid ja tuurikorraldaja Aarne Valmis. Vaata lisaks Secret Service videokanalilt.

Arnika Ilutulestiku Paraad

Eesti Koolimiss

Rahvusvaheline ilutulestikumeistrivõistlus Suur Pauk. 2000. aasta suvel vaid ühel korral Arnika ja Aidem Poti koostööna Harjumaal Jägala Joal korraldatud ootamatult edukaks ja publikurohkeks kujunenud suursündmus. Üle Jägala joa ehitati ka suur sild, mis ühendas kahte suurt esinemislava ala. Esines suur hulk eesti- ja venekeelseid artiste ja toimus Suur Rinnailukonkurss Miss Eesti Tiss.

Säravad Tähed

Tallinn Airshow

Ei narkootikumidele!

Venus Clubis 2006. aastal korraldatud erinevad sündmused. 2006. aastal sõlmiti Secret Service ja Venus Clubi omanike vahel klubi projektijuhtimise ehk maineparandusleping, mille raames korraldati lisaks klubi sisulisele ja vormilisele uuendusele ka hulgaliselt erinevaid klubiüritusi.

Üle Linna Lihameister ja Grillfest Estonia

Lõpupidu / Võpusknoi Vetsher

Suur Pühapäev

Suur rinnailu konkurss Miss Eesti Tiss. Konkurss sündis missi-isside Valeri Kirsi ja Raivo Kiisleri järjekindla avaliku "maadejagamise" tulemusena kokkuvarisenud Eesti missiliikumise paroodiana, mis osutus osalejate kui publiku seas ülimenukaks nii sündmuse ja  telesaatena kui ka turundusprojektina sponsoritele. Meeleolukat konkurssi on  juhatanud Kristjan Jõekalda ja Urmas Vaino, žüriis on töötanud Eve Kivi, Enn Eesmaa, Tiina Park, Linnar Priimägi, Raivo Kiisler, Tiina Jantson jpt.

Kontserttuurid Kutse Tantsule ja Mis värvi on armastus. 1996. aastal alguse saanud populaarne tantsumuusika CD-plaadi sari "Kutse tantsule" vajas head üleriigilist reklaami ja nii sündisid selleks otstarbeks loodud meeleolukad ringreisid. 

Kontserttuurid Suvest Suveni ja Parimatest Parimad. 1994. aastal alguse saanud koostööst sündis 2QS Production tiimiga 2 Quick Starti ja Best B4 CD plaadid ja nendest omakorda kontserttuurid. Nagu tolleaegne popmuusikaguru Margus Turu õpetas, siis tuuri tuoeb erineva nime ja väikese koosseisulise erinevusega korraldada suve alguses ja suve lõpus. Peamine ringreis kandis nime Suvest Suveni (tol ajal populaarne kondoomibränd) ja nn järelnoppimise aktsiooni nimi oli Parimatest Parimad.

AIDEM POT RECORDS TOOTEKATALOOG

Kogu tootekataloogi (CD/MC/DVD/VHS) korraga vaatamiseks klikka siin. Toodete eraldi vaatamiseks klikka nende nimedel allpool. Tähised: CD - laserplaat, MC - helikassett, VID - videokassett, DVD - DVD plaat. 

1995: 
POT CD/MC1001 - 2 Quick Start "Olen loobuda sust proovinud"
POT CD/MC1002 - Singer Vinger "Reanimatsioon"
POTCD/MC1003 - "Radio Active 1"
POTCD1004 - Ultra Mid "Tagasi su juurde"
POTMC1005 - "Suvest Suveni"
POTCD/MC1006 - "Suvehitt 1995"
POTCD/MC1007 - "Sügishitt 1995"
POTCD/MC1008/1009 - "Eesti Jazz 70"
POTCD/MC1010 - "Jõuluhitt 1995"
POTVID1011 - Kreisiraadio Peeter Oja, Tarmo Leinatamm, Hannes Võrno -  "The video collection nr 1"
1996: 
POTCD/MC1013 - "Talvehitt 1996"
POTCD1014 - Nancy "Nancy"
POTCD/MC1016 - "Hei Hopsti 1"
POTCD/MC1017 - Raivo Tafenau & Tiit Kalluste "Kutse tantsule 1"
POTCD/MC1018 - "Kevadhitt1996"
POTCD/MC1019 - Singer Vinger "Amneesia"
POTCD/MC1020 - "Suvehitt1996"
POTMC1021/1022 -  "Libido - 11 erootilist jutustust"
POTMC1023 -  "Eesti Ehe 1 / Jaanipäevast jõuludeni" (ilmus uuesti 1999. aastal kassetina "Lihahimu")
POTCD/MC1024 - Maarja-Liis "Maarja-Liis"
POTMC1025 - "Suvest Suveni 96 ehk elu nagu lollipopp"
POTCD1026 - 2 Quick Start "Nii kuum on tunne"
POTCD/MC1027 - Mati Nuude "Kutse tantsule 2" (lisaks: Mati Nuude "Kutse tantsule 2" karaokekassett)
POTMC1028 - "Onu Raivo päkapikujutud / Hei Hopsti 2"
POTCD/MC1029 -  "Sügishitt1996"
POTCD1031 - TÜ Akadeemiline Meeskoor "Parimad jõululaulud / Eesti Ehe 2"
POTCD/MC1032 -  "Mis värvi on armastus / Kutse tantsule 3"
POTCD/MC1034 - Best B4 "Best B4"
POTMC1035 - "Aastahitt 1996"
1997: 
POTCD/MC1036 - Vello Orumets "Kolm kaunist sõna / Kutse tantsule 4"
POTCD/MC1037 - "Radio Active 2"
POTCD1038 - Raul Sööt, Ain Agan, Taavo Remmel, Toomas Rull  "Pink Panther's Back"
POTMC1039 - Operatsioon Õ "Viies ratas"
POTCD/MC1040 - Tarmo Pihlap "Aeg kaob, rõõmud jäävad / Kutse tantsule 5"
POTCD/MC1041 - Heli Lääts "Aeg oo miks kiirelt läed / Kutse tantsule 6"
POTCD/MC1042 - Mike Emelai "Nerve"
POTCD/MC1043 - 2 Quick Start "Poolel teel su juurde"
POTMC1044 (arvatavalt) - "Suvest Suveni 97"
POTCD/MC1045 - Kuldsed Lindid "Kuldsed Lindid"
POTCD/MC1046 -  "Mis värvi on armastus 2 / Kutse tantsule eriväljaanne"
POTCD/MC1047 -  Voldemar Kuslap "Meeletu rüütel / Kutse tantsule 7"
POTCD/MC1048 - "Säravad tähed"
POTVID1049 - "Kingitus"
POTCD/MC1050 -  Mati Nuude "Tulipunased roosid / Kutse tantsule 8"
1998: 
POTCD/MC1051 - Anne Veski & Marju Länik "Suvekuningannad / Kutse tantsule 9"
POTCD1053 - Camille "Millal maksan memme vaeva"
POTCD1054 - 2 Quick Start "Hääletult hüüdma jään"
POTMC1055 - "Suvest Suveni 98"
POTCD/MC1056 - "Mis värvi on armastus 98 / Kutse tantsule eriväljaanne"
POTCD/MC1057 - "Autohit Summer Extra 98"
POTCD/MC1058 - "Eesti Superhitt Suve Extra 98"
POTCD/MC1059 - "Radiomania Vol. 1"
POTCD/MC1060 - Mait Maltis "Dolores / Kutse tantsule 10"
POTCD1061 - Camille "Laulu lõpetamine"
POTCD/MC1062 - Camille "Pill oll helle"
POTCD/MC1063 - "Eesti Superhitt / Hitt Megamix"
1999: 
POTCD/MC1064 - Erich Krieger "Põgenevad unenäod / Kutse tantsule 11"
POTCD/MC1065 - Tõnu Aare & Apelsin "Apelsini boogie / Kutse tantsule 12"
POTCD/MC1067 - Karavan "Popurriid / Kutse tantsule 13"
POTMC1068 - "Kutse tantsule 1999"
POTCD1069 - Camille & The Band "Katyusha"
POTCD/MC1070 - Mati Nuude "Viva šampanja / Kutse tantsule 14"
2000: 
POTCD/MC1071 - Camille & The Band "Worldwide"
POTCD/MC1072 - Orukas & The Dance Band "Sekspomm / Kutse tantsule 15"
POTMC1073 - "Grillfest 2000"
POTCD1074 - Propeller & Politseiorkester "Propurrii"
2001: 
POTCD1078 - "Lõpupidu / Võpusknoi Vetsher"
POTCD1079 - "Grillimiseks parim / Grillfest Greatest Hits"
2006: 
SS1001 - Tele2 Go Live (Ultra Go Live) (DVD)
2009: 
SS1002 - Tere tulemast Türile! (DVD)

SÜMBOOLIKA

Aidem Pot videologo.
Secret Service graafiline logo (JPG, PNG). Autor Kutt Niinepuu. 

Secret Service audio/videologo. Muusika autor Heini Vaikmaa, hääl Koit Raudsepp, videograafika autor Kutt Niinepuu.