Nutikas Toidufoto


Teame hästi, et sööme ka silmadega. Seetõttu on nii tore isuäratavast toidust pilti teha! Vahel võtab pildi tegemine nii kaua aega, et toit jahtub ära ja kaaslased muutuvad närviliseks - teinekord ei saagi piisavalt head pilti. Siis ei ole Sa ise rahul ning kui otsustad pildi siiski mõnda keskkonda postitada, muudab see mõtlikuks ka koka või restoranipidaja, kes ju ometi tegi igati viisaka väljanägemisega ja väga maitsva toidu. Kuidas siis seda olukorda lahendada?

Nutikas Toidufoto on Eesti Toidumess - Sööma! poolt ellukutsutud ettevõtmine, mis püüab koolitada, inspireerida ja motiveerida kõiki toidupildihuvilisi tegema ilusaid toidupilte ja seda käepärase nutiseadmega, milleks kõige sagedamini on taskus leiduv nutitelefon. Nutikas Toidufoto on koolitusprogramm, võistlus ja inspiratsiooniallikas.

Kohtumiseni uutel nutikatel toidufotokoolitustel ja -võistlustel!

www.toidufotokool.ee  


Nutikas toidufotokool 2019 ja eesti meistrivõistlused nutiseadmega toidu pildistamises 2019

Nutikas Toidufoto esimene avalik suur koolituspäev toimus reedel 3. mail Tallinna Lauluväljaku klaassaalis Eesti Toidumessil - Sööma! Koolitajad olid toidufotograaf ja blogija Tuuli Mathisen, toidufotograaf Ragne Värk, fotograaf Virgo Haan, vandeadvokaat Toomas Seppel ja tippkokk Herkki Ruubel. Messi teisel päeval 4. mail, toimusid esmakordselt Eesti meistrivõistlused nutiseadmega toidupildistamises 2019.

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

ntf-1.png

Toidufotograaf ja blogija Tuuli Mathisen: Olen toidublogijana alustanud, aga nüüdseks ka toiduajakirjanikuna töötav toiduentusiast. Regulaarset koostööd teen toiduajakirjadele Oma Maitse ja Toit&Trend ning olen ka kümnekonna kokaraamatu autor. Tegelen nii retseptiloome kui ka toidustilistika ja -fotograafiaga. Armastan ausat ja head toitu, toiduga seotud emotsionaalset värvikirevat maailma ning kõiki äraütlemata vahvaid inimesi, kes selles valdkonnas tegutsevad.

Toidufotograaf Ragne Värk: Olen toidublogija ja kokaraamatute autor. Teen kaastööd mitmete toiduettevõtetega retseptiloome, toidufotograafia ja -stilistika valdkonnas. Lisaks võib minu retsepte iganädalaselt kohata ajakirjas Naisteleht, kus ma köögitoimetajana töötan.

Fotograaf Virgo Haan: Fotograaf, keda on alati paelunud ka video ning võimalus neid kahte ühendada. Nii on Virgo enda jaoks leidnud Cinemagraphi ehk liikuva foto suuna, millega on pühendunult tegelenud viimased kaheksa aastat. Lisaks on tal väga suur kirg uute ja innovaatiliste fotograafia ja mikrovideo suundade vastu, nagu näiteks 360 kraadi fotod ja videod. 2015. aastal valiti Virgo Haan Flixel Wizardiks. Samuti on ta alates 2013. aastast olnud Sony Imaging Ambassador.

Vandeadvokaat Toomas Seppel: Vandeadvokaat, kes nõustab muusikaäri, filmitööstuse ning startup ettevõtteid intellektuaalse omandi ning isikuandmete õiguse alal. "Teadkem oma õigusi ja kohustusi - kellele kuulub ilus toidupilt ja mida sellega teha tohib."

Tippkokk Herkki Ruubel: Ammende Villa peakokk, kes on elanud Londonis ning töötanud Michelini tärniga pärjatud Gordon Ramsay at Claridge's restoranis. Hiljem on Herkki Ruubel elanud ja töötanud Kopenhaagenis, restoranis Noma, mis on pärjatud kahe Michelini tärniga ning pälvinud maailma parima restorani tiitli. "Ilusad toidupildid meeldivad ja on kasulikud kõigile, kole pilt on parem jätta tegemata!"


Nutikas toidufotokool workshop 2018

Esimene Nutikas Toidufoto “proovikoolitus" toimus 7.4.2018 kohvikus Koorekeeris, kus osalesid toiduvaldkonna ajakirjanikud ja toidublogijad.

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

ntf_koorekeeris.png


ntf.png