Aasta Tervisetegu


Igal aastal toimuva Eesti Tervisemessil - Liikuma! pärjatakse tervisevaldkonnas tegutsevate erialaliitude ja organisatsioonide arvates suuremat tunnustust ja avalikkuse tähelepanu ja austust väärivad teod auhinnaga ja tunnustusmärgi avaliku kasutamise õigusega. Kui esindate erialaliitu või toiduvaldkonnas tegutsevat organisatsiooni, kes sooviks anda tunnustavat auhinda või teate mõnda tähelepanuväärset tegu või saavutust, mis vääriks auhinda Aasta Toidutegu, siis andke sellest meile lahkesti teada: tervisetegu@eestimessid.ee

Aasta Tervisetegu logo (JPG)
Aasta Tervisetegu logo (PDF)


AASTA Tervisetegu 2022

Auhinnagala Aasta Tervisetegu 2022 toimus Tallinna kobarmessi laval laupäeval 7. mail algusega kell 13.30.

1. Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet: AS Lääne-Tallinna keskhaigla (Vaktsineerimise eduka korraldamise eest)
2. Tartu linn: Ülle Prommik (Kirgliku tegutsemise eest tervisliku toitumise ja keskkonnatervise teemadel)
3. Tartu linn: Dorpat Tervis OÜ (Pühendumise eest Tartu linna eakate kukkumiste ennetamisel)
4. Eesti Ämmaemandate Ühing: Kristi Sims (Ämmaemandusabi Kliiniku asutaja, hingelt ja tegudelt ämmaemand)
5. Tartu Tervishoiu Kõrgkool: Playtech Estonia (Tervishoiuhariduse märkamise ja väärtustamise eest)
6. Eesti Tegevusterapeutide Liit: Hanna-Stiina Heinmets (Dementsuse temaatika teadvustamise eest laiemale ühiskonnale)
7. Eesti Zumbatreenerid: Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit (Liikumispuudega inimeste huvide ja õiguste eest seisja)
8. MTÜ Peaasjad: Hannele Känd (Silmapaistev vabatahtlik tegutseja vaimse tervise valdkonnas)
9. MTÜ Peaasjad: Mihkel Lees (Laiaulatusliku tegutsemise eest vaimse tervise valdkonnas)
10. Eesti Tervisemess - Liikuma!: Ene Tomberg (Pikaaegse rahvatervise edendamise eest)

Pildigalerii vaatamiseks klikka siin või pildil: Aasta Tervisetegu.jpg


 Aasta Tervisetegu 2019

Aasta Tervisetegu 2019 auhinnagala toimus Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti Tervisemss - Liikuma! pealaval. Galal pälvisid auhinnad:  

1. Vähiravifond “Kingutud elu” tunnustab: Circle K Eesti AS osavõtlikuse ja panuse eest Vähiravifondi Kingitud Elu missiooni. 
2. Eesti Haigekassa tunnustab SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi töö eest, mis on aidanud paljusid peresid, kus on kasvamas mõne haruldase haigusega laps, et toetada neid haigusest tulenevate kulutuste katmisel. 
3. Zumba Fitnessi treenerid ja fännid tunnustavad Tallinna Tehnikaülikooli erivajadustega üliõpilaste spordiharrastajate arengufondi stipendiumi loomise eest
4. Türi valla haridus- ja noorsookomisjon tunnustab Lauri Männik liikumisrõõmu kehastajana eeskujuks olemise eest poistele. Lisaks eeskujuks on ta nii toitumise kui liikuva eluviisi osas. 
5. Pikema Sõpruse Päeva korraldusmeeskond tunnustab Rain Vääna meeste tervise teadlikuse edendamise eest.
6. Noorteühing TORE tunnustab RaKu laagri meeskonda tehtud töö eest ja panustamast noorte tervise teadlikuse tõstmisesse.
7. Eesti Lastevanemate Liit tunnustab projekti “Liikuma kutsuv kool”. Liikudes õpitakse kogu päeva jooksul,  ainetundides matemaatikat, võõrkeelt või loodusõpetust.
8. Tallinna Spordi- ja Noorsooamet tunnustab Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituuti märkimisväärse panuse eest rahvastiku tasandil tervisedendusse läbi erinevate loengusarjadega.
9. Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet tunnustab Liina Kaev entusiasmi ja südikuse eest linnarahva tervise edendamisel.
10. Tallinna Vaimse Tervise Keskus tunnustab Madis Laos panuse eest vaimse tervise alase teadlikkuse tõstmisesse on olnud ja on jätkuvalt hindamatu.
11. Eesti Tervisemessi korraldusmeeskond tunnustab Joel Juht uue julge traditsiooni -  avaliku ürituse "Alkovaba jaanituli" loomise eest.
12. SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla tunnustab Joosep Vaikma noort ja abivalmis afereesidoonorit, kes  alustas doonorlusega ja on tänaseks andnud suure panuse 139 loovutuse näol abivajajaile.

Pildigalerii vaatamiseks klikka pildil: 

2019_tervisetegu.png


Aasta Tervisetegu 2018

Aasta Tervisetegu 2018 auhinnagala toimus Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti Tervisemss - Liikuma! Autovaba päeva laval. Esimest korda toimunud galal pälvisid auhinnad:  

1. Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet tunnustab Tallinna Kiirabi Tallinna koolide gümnasistidele läbiviidava 4-tunnilise esmaabikursuse rakendamise ja kiirabi jalgrattapatrulli eduka tegutsemise eest 2018. aasta suvekuudel. 
2. Tallinna Spordi- ja Noorsooamet tunnustab Mati Lilliallikut Eesti ajaloo suurima rahvaspordisündmuse Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu eduka korraldamise ning pealinna elanike liikumisharjumuste kujundamise eest.
3. Tallinna Keskkonnaamet tunnustab Tallinna Mesinike Seltsi aktiivse tegevuse eest tervise- ja keskkonnateadliku elu edendamisel Tallinna linnas.
4. Tallinna Tervishoiu Kõrgkool tunnustab Arte Gümnaasiumit tervishoiualase hariduse arendamise eest.
5. Tallinna Tervishoiu Kõrgkool tunnustab Põhja-Eesti Regionaalhaiglat tervishoiualase hariduse arendamise eest.
6. SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla tunnustab Andres Päts regionaalhaigla verekeskuses enim verd loovutanud afereesidoonor.
7. Eesti Tervisedenduse Ühing tunnustab Tervise Arengu Instituuti pikaajalise tervisedenduse konverentsi korraldamise eestvedaja.
8. Vähiliit tunnustab Merike Värik südamlik tänu Sulle, Merike, töö eest vähipatsientidega ja ühingu eestvedamisel.
9. Vähiliit tunnustab Tiina Pajula südamlik tänu Sulle, Tiina, töö eest vähipatsientidega ja panuse eest ühingu tegevusse.
10. Eesti Puuetega Inimeste Koda tunnustab Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskust mängu- ja tegevuspargi rajamise eest.
11. Eesti Lastevanemate Liit tunnustab Villem Link lastele ujuma õppimisel eeskujuks olemise eest.
12. Eesti Lastevanemate Liit tunnustab Eesti Ujumisliitu kõigile lastele ujuma õppimiseks võimaluste loomise e. kooliujumise edendamise eest.
13. Leinatamme Fond tunnustab MySnack iinimeste suunamise eest tervislike eluviiside poole.

Pildigalerii vaatamiseks klikka pildil: 

tervisetegu_2018.png


liikuima_lead3.png