Muruturniir - Koit Muru mälestusturniir sulgpallis


Eesti Messid on Koit Muru turniiri algatusgrupi liige ja toetaja, seepärast asub meie juures ka turniiri veebileht www.muruturniir.ee.

X MURUTURNIIR (16.03.2024, lenne sulgpallihall)

Turniiri kokkuvõte
Mängud ja tulemused (tournamentsoftware.com)
Turniiri pildigalerii


IX MURUTURNIIR (11.03.2023, lenne sulgpallihall)

Rekordilised 153 mängijat. Anti üle kaks Koit Muru noore sportlase stipendiumit, kumbki summas 1200 eurot. Korraldajate otsusel said stipendiumi Marti Joost ja Emilia Shapovalova.
Turniiri kokkuvõte
Mängud ja tulemused (tournamentsoftware.com)
Turniiri pildigalerii


VIII MURUTURNIIR (12.03.2022, tondiraba TENNISEKSKUS)

Anti üle kolm Koit Muru noore sportlase stipendiumit, igaüks summas 800 eurot. Korraldajate otsusel said stipendiumi Emili Pärsim ja Marelle Salu (mõlemad Sulgpalliklubi Triiton) ning Mario Kirisma (Tallinna Sulgpallikeskus). 
Turniiri kokkuvõte

Mängud ja tulemused (tournamentsoftware.com)
Turniiri pildigalerii


VII MURUTURNIIR (28.08.2021, tondiraba TENNISEKSKUS)

Anti üle kolm Koit Muru noore sportlase stipendiumit, igaüks summas 800 eurot. Korraldajate otsusel said stipendiumi Catlyn Kruus (Triiton), Tauri Kilk (Triiton) ja Robin Schmalz (TSKeskus).
Turniiri kokkuvõte
Mängud ja tulemused (tournamentsoftware.com)
Turniiri pildigalerii


VI MURUTURNIIR (29.08.2020, tondiraba TENNISEKSKUS)

108 osalejat, Koit Muru sulgpallistipendiumifondi koguti rohkem kui 2000€ (saajad selguvad järgmisel turniiril).
Turniiri kokkuvõte
Mängud ja tulemused (tournamentsoftware.com)
Turniiri pildigalerii


V MURUTURNIIR (16.03.2019, tondiraba TENNISEKSKUS)

127 osalejat, Koit Muru sulgpallistipendiumifondi koguti 1945€ (saajad: Catlyn Kruus ja Mario Kirisma).
Turniiri kokkuvõte
Mängud ja tulemused (tournamentsoftware.com)
Turniiri pildigalerii
Turniiri avamine (Ants Mängeli Youtube kanal)


IV MURUTURNIIR (17.03.2018, tondiraba TENNISEKSKUS)

102 osalejat, Koit Muru sulgpallistipendiumifondi koguti 1550€ (saajad: Hans-Kristjan Pilve ja Artur Ajupov).
Turniiri kokkuvõte
Mängud ja tulemused (tournamentsoftware.com)
Turniiri pildigalerii


III MURUTURNIIR (18.03.2017, tondiraba TENNISEKSKUS)

114 osalejat, Koit Muru sulgpallistipendiumifondi koguti 1400€ (saajad: Ramona Üprus, Oskar Männik ja Marcus Lõo).
Turniiri kokkuvõte
Mängud ja tulemused (tournament software)
Turniiri pildigalerii


II MURUTURNIIR (19.03.2016, tondiraba TENNISEKSKUS)

83 osalejat, Koit Muru sulgpallistipendiumifondi koguti: 1000€ (saajad: Catlyn Kruus ja Hans Kristjan Pilve).
Turniiri kokkuvõte
Mängud ja tulemused (tournament software)
Turniiri pildigalerii


I MURUTURNIIR (25.04.2015, Tondiraba TENNISEKSKUS)

57 osalejat, Koit Muru sulgpallistipendiumifondi koguti 825€ (saajad: Mari Ann Karjuse ja Arina Krõlova).
Turniiri kokkuvõte
Mängud ja tulemused (tournament software)
Turniiri pildigalerii


Eesti Sulgpalliliit ja Muruturniir lõid Murufondi - toeta Murufondi!

Eesti sulgpall 55 juubelipeol kuulutasid Eesti Sulgpalliliidu president Karol Kovanen ja Muruturniir korralduskomitee liige Triinu Tombak välja Murufondi loomise. Fondi eesmärk on toetada noori andekaid sulgpallureid oma ande teostamisel tippspordis. Murufondist antakse välja Muruturniiri noorte sportlaste stipendiumid. Samuti toetab fond Sulgpalliliidu noorte talentide programmi, mis aitab noori andekaid sulgpallureid nende sporditeel, et neil oleks kõik võimalused jõuda rahvusvahelises konkurentsis tippu. 

Murufond kannab nime kauaaegse sulgpallitreeneri Koit Muru auks. Koit Muru tegutses treenerina üle kolmekümne aasta. Tema käe alt sirgusid mitmed omaaegsed Eesti tipud ja meistrivõistluste medalivõitjad. Ja veelgi rohkem oli neid, kellele treener Muru andis kaasa sulgpalli armastuse ja teadmise, et ausus, töökus ja vastase austamine on spordi alusväärtused.

Fondi tegevust asub koordineerima Murufondi nõukogu, kuhu on kaasatud nii Sulgpalliliidu juhatuse liikmed kui Murufondi korralduskomitee esindajad. Noorte talentide valimisel tehakse koostööd Eesti parimate treenerite ja praeguste tippsportlastega.

Murufondi oli võimalus esimesed annetused teha Eesti sulgpall 55 peol, kus uus algatus kogus peolistelt annetusi 1095 euro väärtuses. Murufondi tegevust on võimalik kõigil toetada, tehes annetuse kontole EE312200221068565010 (saaja Eesti Sulgpalliliit, selgitus Murufondi toetus).


MURUTURNIIRI KORRALDAMISE EESMÄRK ja SAAMISLUGU

Koit Muru mälestusturniiri korraldavad tema õpilased eesmärgiga austada oma treenerit. Samuti on eesmärgiks tuua kokku erinevate põlvkondade tegevsportlased ja harrastajad ning meelitada sulgpalli mängima ka need, kes sellest suurepärasest ja ilusast sportmängust kunagi eemale jäänud või selleni veel teed leidnud ei ole. Seepärast on Muruturniiri võistlusjuhend ja tugevusgrupid mõnevõrra erinevad tavapärastest sulgpalliturniiridest, kus peamiseks eesmärgiks on tasemepunktide kogumine. Murutrniir on sulgpallisõprade kohtumispaik ja osalema on oodatud igaüks - kohtumiseni platsil!

2014. aastal tuli grupp sulgpallisõpru Tallinna Inglise Kolledži (endine Tallinna 7. Keskkool, kus treener Muru aktiivselt tegutses) vilistlaskogu algatusena mõttele korraldada oma kunagise treeneri ja koolis spordielu edendaja Koit Muru auks mälestusturniir. Auris rääkis ideest sulgpallitreenerist koolivend Aigar TõnuseleSiiri Rajamägi Sulgpalliliidust ja Kristo Kasela Tondiraba Sulgpallikoolist lõid kampa, kunagised Muru õpilased kiitsid mõtte heaks ja nii sündis laupäeval 25.04.2015 esimene Muruturniir. Korraldajad ei teadnud siis veel, kas sellest võistlusest saab traditsioon, aga tänuliku kummarduse tegid "murumunad" sel päeval oma treenerile igatahes. Muruturniiri algatusgrupp: Marju Velga, Maria Alajõe, Reet Saluste, Patrick Rang, Aigar Tõnus ja Auris Rätsep (Eesti Messid), ideed toetasid Alfred Kivisaar, Mart Siliksaar ja Raul Must (I Muruturniiri reklaaminäona).

Muruturniiri algatusgrupp korraldas turniiri kahel esimesel, 2015 . ja 2016 aastal. aastal. Alates 2017. aastast arendab ja korraldab Koit Muru mälestusturniiri Tallinna Sulgpalliklubi korraldusmeeskond: Triinu Tombak, Toomas Vallikivi, Mare Pedanik, Aavo Raig ja Külle Laidmäe. Veebilehte uuendab TIK Vilistlaskogu poolt Auris Rätsep (veebilehe materjalid saatke aadressile: auris@eestimessid.ee). 

Igal aastal jagatakse kas ühele või mitmele noorsportlasele Koit Muru nimeline sulgpallistipendium, mis kogutakse turniiri osalustasudest ja annetustest.

Treener Muru isaliku käe all on sirgunud suur hulk tipp- ja harrastussportlasi, kellest paljud mängivad sulgpalli ka täna. Arvatavalt veelgi rohkem on nii muruaegseid kui ka muid harrastajaid, kes võiksid kapipõhjast reketi üles otsida ja mõnuga nii ennast kui oma pere- ja sõpruskonda ravimatust sulgpallipisikust nakatada lasta, sest sulgpall on mäng millega pole kunagi hilja (taas)alustada!

Koit Muru õpilasi läbi aegade: Joel Tammeka, Urmas Pau, Marina Kaljurand, Hanno Tomberg, Ville Arike, Mari Tommingas, Ken Martti Vaher, Hendrik Toompere jr, Ivar Kask, Mikk Targo, Marika Lõhmus, Rein Rebane, Merike ja Kaire Vaimel, Mare Schmalz, Katrin Aru, Triinu Tombak, Mare Pedanik, Tiit Vapper, Piret Kärt, Madis Eek, Mart Engelbrecht, Henri Aljand, Toomas Ristlaan, Kelli Püss, Eve Laansoo, Erko Karing, Ants Mängel, Siim Sarapuu, Madis Ots ja väga paljud teised.


MURUTURNIIRI LOGO JA QR-KOOD

Muruturniiri graafiline logo

Muruturniiri QR-kood


KOIT MURU (18.07.1940-15.07.2000)

Eesti Entsüklopeedia: Muru, Koit, (18. VII 1940 Narva – 15. VII 2000 Tallinn), sulgpallitreener. Lõpetas 1959 Tallinna 21. kk-i ja 1965 TPedI KKT. Tuli 1958 võrkpallis Eesti noortemeistriks. Töötas 1961–64 tehases Eesti Kaabel spordimetoodikuna ja a-st 1965 Tallinna Lastestaadionil (hilisem Tallinna Noorte Spordikeskus) sulgpallitreenerina. Õpilasi: Tiit Vapper, Mare Reinberg, Marju Velga. Kuulus 1965–92 Sulgpalliföd-i presiidiumi ja tegutses kohtunikuna. Kalevi auliige (1987). Avaldanud Spordilehes sulgpallialaseid kirjutisi.

Mart Siliksaar: "Koit Muru oli treener, kelle tähtsust Eesti sulgpalli arengus on võimatu alahinnata. Koit oli sulgpalliga abielus."
Alfred Kivisaar: "Koit Muruga olime head kolleegid, tema panus Eesti sulgpalli arengusse on olnud väga suur. Muruturniir on suurepärane algatus ja loodetavasti kohtuvad platsil Eesti sulgpallisõprade erinevad põlvkonnad!"
Raul Must (Pekingi ja Londoni olümpiasportlane, kümnekordne Eesti meister, Rio olümpia kandidaat, maailma edetabelis 41. kohal): "Treenerist saab sport alguse. Treener kasvatab, süstib optimismi ja näitab teed. Ilma treenerita tippu ei jõua!"
Tänutundega treenerile. Autor: Mare Pedanik (Reinberg)
Sulgpallist. Autor Tiit Vapper
Sulgpallist. Autor Aavo Raig
Sulgpallist. Autor Mare Pedanik
TOP 20 sulgpalli inspireerijad. Autor Ants Mängel
Katrin Kuusk alustas treeninguid Koit Muru juhendamisel (ESBL)
Ville Arike (EPL 15.02.1996): Eesti sulgpallurid mängivad võistkondlikul MMil (Koit Muru kommentaar)
Sulgpalli ajalugu Eestis - tänud Koit Murule (Eesti Sulgpalliliit)


KOIT MURU PILDIGALERII (KLIKKA PILDIL)

Kogume siia galeriisse pilte Koit Muru kohta. Kui teil on selliseid fotosid, siis saatke need meile aadressile auris@eestimessid.ee või helistage 504 3000. 


Kasulikku lugemist sulgpallist

Sulgpalli reeglid (lihtsustatud) - Rapla Sulgpalliklubi klubi Valge HANI

"Servimise ja servivastuse tähtsus sulgpallis" - Mihkel Talts (bakalureusetöö), Spordipedagoogika ja treeningõpetuse instituut, Tartu Ülikool

"Treenerite tasemekoolitus - Sulgpall" 2008 (EOK ja Eesti Sulgpalliliit)

Eesti Sulpalliliit

Sulgpall - Vikipeedia